Почина еден од двајцата повредени полицајци во сообраќајката кај скопската обиколница

Еден од двајцата повредени полицајци во сообраќајката кај скопската обиколница, Сафет Бајрами, починал во болница, дознава 24 инфо.

Бајрами бил дел од патролата на собраќајната полиција, која настрадала вршејќи ја должноста на патот.

Претходно од Основното јавно обвинителство информираа дека дежурен јавен обвинител извршил увид на местото на тешката сообраќајна несреќа на скопската обиколница.

 

Прочитајте и...  Гејтс: САД мора да воведат карантин

Прочитај повеќе

Властите во САД го следат движењето на Американците како дел од мерките за борба со коронавирусот

МИА Агенција

Луѓето панично купуваа храна поради коронавирусот, а сега ја фрлаат: Дел од производите завршија во ѓубре

Слободен печат

„Мега корона Закон” во Словенија – граѓаните и економијата ќе добијат три милијарди евра

МИА Агенција

Овие фотографии од самоизолација се хит на Интернет, не знаеме која од која е посмешна! (ФОТО)

Слободен печат

Почина најмладата жртва на коронавирусот во Европа

Горан Наумовски

Во Кичево шест лица не го почитувале полицискиот час, тие се приведени

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Италијански кардиолог кој се излечил од коронавирусот: Смртта демнее, најлошо е навечер

Слободен печат

Торнадо го погоди Арканзас, има и повредени (ВИДЕО)

Горан Наумовски

За еден месец ќе биде направен првиот српски респиратор

Горан Наумовски

Љума од „Медена земја“ е во државен карантин: Имам пријатели од поразвиени земји кои се во многу полоши услови од нашите, па не се бунат

Слободен печат.

Кога коронавирусот ќе влезе во телото, имунолошкиот систем крева температура: Но ако дојде до цитокинска бура, работите нагло се комплицираат

Слободен печат

Гејтс: САД мора да воведат карантин

Горан Наумовски