Почина Џејк Абрахам ѕвездата од „Lock, Stock and Two Smoking Barrels“, ја загуби битката со ракот

Фото: Принтскрин / Јутјуб

Џејк Абрахам, ѕвездата од „Lock, Stock and Two Smoking Barrels“ почина на 56 години, само неколку месеци откако ја сподели својата приказна дека му е дијагностициран рак.

Актерот роден во Ливерпул ја откри својата здравствена состојба во јули и призна дека „отишол предоцна“ на лекар, иако некое време не се чувствувал добро.

На актерот му бил дијагностициран рак на простата, кој подоцна се проширил на остатокот од телото и му создал тумори на ‘рбетот, колковите и мочниот меур.

Инаку, Џејк освен во„Lock, Stock and Two Smoking Barrels“, се појави и во „Prisoners Wives“, „Holby City“, „The Bill“ и „Red Dwarf“.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот