15 C
Скопје

Почина докторката Билјана Ичева

Почина докторката Билјана Ичева од ковид-19 на 61-годишна возраст. Ичева која беше вработена во Негорските минерални Бањи беше хоспитализирана на Инфективната клиника во Скопје, меѓутоа ја изгуби битката со вирусот.

Докторката Ичева беше специјалист физиотерапевт, а заврши Медицински Факултет во Скопје. Беше по потекло од Гевгелија, сопруга на Божин Ичев, д-р ренгенолог вработен во Општа Болница Гевгелија, а мајка на две деца.

Нејзиниот сопруг со дијагноза ковид-19 се уште е на клиничко лекување на Инфективна клиника во Скопје.

Поврзани вести

Демократите победија на изборите во Херцег Нови, партијата на Ѓукановиќ доби само 6 места

Слободен печат

ВИДЕО | Необично грабнување во Татарстан: Украле авион, се урнаа неколку минути по полетувањето и загинаа

Слободен печат

ВИДЕО: Шпанците излегоа на улиците за да го прослават укинувањето на карантинот – шест месеци беа заклучени

Слободен печат

Медиумски фонд, со пари од медицинскиот канабис!

Љубиша Николовски

ВИДЕО: Непоканет гостин му ја украде славата на министерот додека даваше изјава

Слободен печат

Индија мака мачи со пандемијата, регрутира поранешен воен медицински персонал

Слободен печат

Остави Коментар