Почина делегатот од средбата Македонија – Грција - Слободен печат

Почина делегатот од средбата Македонија – Грција

Делегатот од средбата меѓу Македонија и Грција, Црногорецот Небојша Вујисиќ денеска почина од срцев удар во Австрија каде беше за да ја следи трката во Формула 1.

Вујисиќ е роден почина на возраст од 50 години, а останува запишан како еден од најдобрите судии на сите времиња во Црна Гора заедно со Предраг Павичевиќ. По завршувањето на судиската кариера во 2010 година стана делегат на ЕХФ. Небојша Вујисиќ многупати беше делегиран за натпревари во Македонија. Последниот меч го имаше на 16 јуни во Струмица на средбата Македонија-Грција.

Се работеше за голем пријател на Македонија кој за жал прерано го напушти овој свет и не успеа да продолжи со работата во ракометот во кој беше со децении.

Прочитајте и...  Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

петнаесет − оне =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат