Почина босанскиот актер Александар Саша Петровиќ

Фото: Принтскрин - ЈуТјуб

Се прослави како Чаки во легендарниот филм „Хајде да се волимо“

Босанскиот актер Александар Саша Петровиќ почина денеска во Сараево, а веста на Фејсбук ја потврди режисерот Срѓан Вулетиќ. Во 2021 година, Петровиќ се повлече од актерството поради сериозни здравствени проблеми.

Саша кој на големото платно беше лудо вљубен во Лепа Брена, последните 15 години не даваше интервјуа. Живееше повлечено, а последната средба со поранешната југословенска ѕвезда ја имаше пред шест години во едно босанско шоу.

Пред две години Петровиќ кој играше и во популарната серија „Луд, збунет, нормален“ се повлече од актерството поради здравствени проблеми.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот