Почина 8-годишно дете на пат кон болница

По наредба на јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

На 17.09.2020 во 05.15 часот во СВР Куманово, од Градската болница Куманово било пријавено дека кај нив за реанимација бил донесен починат осумгодишник од Крива Паланка без видливи траги нанасилство, информира МВР.

Според пријавеното, детето починало по пат во возило на Итна медицинска помош. По наредба на јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

МВР преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Обвинение против едно лице за кражба на мобилен телефон

Поврзани вести

Бугарија атакува на 11. Октомври, црвената линија е погазена!

Слободен печат

Со амин од Џафери набавени 100 лаптопи за пратениците

Слободен печат

Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, две лица пренесени во болница

Слободен печат

Бугарија нема поддршка од другите земји на ЕУ, но има целосно право да блокира

МИА Агенција

Рушиме рекорди: Дванаесет лица починаа, нови 641 пациент заразени со ковид-19

Слободен печат

Руски истражувачки центар „Вектор“: Откриени над 80 мутации на ковид-19, но не влијаат врз развиената вакцина

Слободен печат

Остави Коментар