Почина 27-годишно момче од Битола од коронавирусот

Дваесет и седумгодишно момче од Битола,  починало на Инфективната клиника како последица на компликации од коронавирусот, објави ТВ 21.

Момчето било донесено на Инфективна на 27 јули а претходно хоспитализирано во ковид центарот во Битола. Момчето работело во кафуле во Битола.

Неофицијално, тој имал леукемија пред десетина години но во ремисија.

Прочитајте и...  Доминира ставот училиштата да се отворат, предлог-планот се очекува од понеделник

Прочитај повеќе

Бејрут: Демонстрантите влегоа во зградата на МНР

Слободен печат

Почина професорот Агни Алиу од Универзитетот на Југоисточна Европа

Слободен печат

СДСМ: Новата Влада ќе се посвети на здрава животна средина и изградба на екодржава

Слободен печат

Потврдени 200 нови случаи со Ковид-19 во земјава, починаа 4 лица

Слободен печат

Нови 195 позитивни случаи со Ковид-19 во Бугарија, починаа седум лица

Слободен печат

Филипче: Потешко се дише на респиратор, носи маска

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ковачевски: Минималното поскапување на струјата ќе ги осигура инвестициите во обновливи извори

Слободен печат

Бројот на загинати во експлозијата во Бејрут се искачи на 158, над 6.000 лица се повредени

Слободен печат

Пендаровски во Охрид го посети армискиот нуркачки тим од Баталјонот на специјалните сили

Слободен печат

Се санираат состојбите во рудниците во РЕК Битола

Слободен печат

ДОКУМЕНТ НА БРИТАНСКАТА ВЛАДА ОТКРИВА: Карантинот е причина за смрт на илјадници луѓе

Слободен печат

Делегација од кабинетот на претседателот оддаде почит на 10 армиски резервисти загинати кај Карпалак

Слободен печат