Почина 21-годишниот американски рапер Џус Врлд - Слободен печат

Почина 21-годишниот американски рапер Џус Врлд

Американскиот рапер Џус Врлд (Juice WRLD), чие вистинско име е Џаред Хигинс, ненадејно почина на 21-годишна возраст.

Како што пренесуваат медиумите, пејачот утрово стигнал на меѓународниот аеродром „Мидвал“  во Чикаго, каде што допатувал од Калифорнија. Кога докторите дошле на местото на настанот, тој крварел од устата, но сѐ уште бил свесен.

Раперот веднаш бил пренесен во болница, каде што починал.

Причината за неговата смрт засега е непозната.

Раперот Џус Врлд реализираше неколку хитови, меѓу кои и „Bandit“, „Robbery“ и „Hate me“, која ја изведуваше заедно со Ели Гудинг. Најголемо музичко достигнување му е песната „Lucid Dreams“ од 2018 година, со која се искачи на второто место на светските топ-листи.

Во мај годинава беше прогласен за „Најдобар нов артист“ на церемонијата на врачувањето на наградите Билборд мјузик авардс, кои ги доделува реномираното музичко списание „Билборд“.

 

 

Прочитај повеќе

Глобална здравствена закана: Сѐ што треба да знаете за корона вирусот кој може да доведе до пандемија

Слободен печат

Научно е докажано дека со овој тип на мажи, жените почесто доживуваат оргазам!

Слободен печат

Шест причини поради кои вашето момче нема да се ожени со вас!

Слободен печат

Зарем сте виделе нешто поубаво од ова? Емили Ратајковски се разголи, а друштво ѝ прави егзотичната пријателка Џамеа (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен печат

Само Јелена Карлеуша има храброст да се облече вака! (ФОТО)

Слободен печат

Даниел Крег едвај ја прифатил улогата за Џејмс Бонд!

Слободен печат

1 comment

RADIVOJE 09/12/2019 - 08:08 at 08:08

Треба да сепочитуваат дозите на секое упаттство пишува ама повеќе шмркнал ? бог да го прости.

Reply

Остави Коментар

1 × 1 =

Прочитај повеќе

Природа или естетска хирургија? Руската Анџелина Џоли го маѓепса светот! (ФОТО)

Слободен печат

Најжешката Македонка во сауна, по бикини и целата „свети“ (ФОТО)

Слободен печат

„Не сакам врска“: Сиа открила на кој музичар му понудила секс без обврски! (ФОТО)

Слободен печат

Колин Фарел се спрема за улогата на Пингвинот во Бетмен! (ФОТО)

Слободен печат

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Слободен печат

Хит во најава: Александар Тарабунов – Тара ја претстави својата нова „SEÑORITA“

Слободен печат