Побегнал огромен питон кој може да изеде човек – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Побегнал огромен питон кој може да изеде човек

Мрежастиот питон со должина од околу 2,7 метри, кој би можел да изеде човек, му побегнал на неговиот сопственик во Кембриџ.

Мрежастиот питон со должина од околу 2,7 метри, кој би можел да изеде човек, му побегнал на неговиот сопственик во Кембриџ и сега слободна лута низ градот, пишува Скај њуз.

Полицијата примила дојава дека змијата неодамна е забележена во близина на Ловел Роуд и започнала потрага.

Иако мрежестиот питон не е отровен и ретко напаѓа луѓе, возрасна единка може да ја отвори вилицата доволно широко за да проголта човек. Овој вид питон може да порасне и до должина до 9,6 метри и се смета за најдолга змија на светот. Потекнува од Југоисточна Азија.

По дојавата дека на Ловел Роуд во Кембриџ е забележена змија со должина од три метри, полициските службеници во раните утрински часови го пребарале подрачјето. Полицијата го пронашла сопственикот, но не и змијата за која е потврдено дека е навистина долга 2,7 метри, напишала локалната полиција на Твитер.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close