Победничко деби на Алушовски на клупата на Вардар - Слободен печат

Победничко деби на Алушовски на клупата на Вардар

Европскиот шампион со 32:28 го совлада Еурофарм Пелистер во тренинг натпревар кој претставуваше деби за новиот тренер на Вардар.

Стевче Алушовски со победа ја стартуваше одисејата на клупата на Вардар. Европскиот шампион со 32:28 го совлада Еурофарм Пелистер во тренинг натпревар.

Вардар иако настапи без неколку ракометари, голманите Гедбан, Кугис и Кизиќ, но и без Стоилов, Толедо и Атман, сепак успеа да го совлада најголемиот конкурент за титулите во домашните натпреварувања.

фото: РК Вардар

На стартот од натпреварот, битолчани беа подобар противник, но како што одминуваше времето, така „црвено-црните“ ја преземаа контролата врз играта и резултатот, па така на полувреме го решија во своја корист со 15:12.

Во вториот дел,вардарци беа доминантни, дојдоа и до двоцифрена предност, по што следеше опуштање и намалување на предноста за конечни 32:28.

Прочитајте и...  Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 5 =

Прочитај повеќе

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат

„Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Слободен печат

Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Слободен печат

Податок според кој Ѓоковиќ може да биде најдобриот на сите времиња! (ФОТО)

Слободен печат