Победнички старт на Вуков

Вуков со своето Југо беше доминантен за време на првата трка сезонава. Тој триумфираше со време 26:45.043 минути, и дури 11,7 секунди предност пред второпласираниот Михајло Лазаревски.

– Ова беше само загревање за трката во шампионатот на Србија, следниот викенд. Целта за оваа сезона е титулата во Македонија и добар настап во Србија. На трката во Нови Сад, би сакал да се најдам на подиумот. Мислам дека имам квалитет за тоа, возилата се одлично подготвени. Плановите за следната сезона се трките во TCR првенството – вели Вуков.

На третото место се пласира возачот на АКК Примо, Георгиј Наков.

Прочитајте и...  Кои екипи се најголеми корона губитници?

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат