Победнички старт на Шкендија во ЛШ - Слободен печат

Победнички старт на Шкендија во ЛШ

Македонскиот шампион направи голем исчекор кон пласманот во наредната рунда од квалификациите за Лигата на шампионите, откако како гостин славеше над Номе Калју.  Голот кој со едната нога ја носи Шкендија во наредната рунда го постигна Агим Ибраими во 81 минута, откако успешно го реализираше пеналот.

Тетовчани уште на гостувањето во Естонија, го оправда епитетот на фаворит во овој двомеч и во текот на целиот натпревар доминираше над Номе Калју. Сепак, иако поседот на топката беше во корист на избраниците на Ќатип Османи, немаше многу шанси за гол, најсериозната шанса ја пропушти Марјан Радески чиј удар со глава удри во пречката.

Според прикажаната игра во првиот натпревар, за очекување е реваншот во Скопје да претставува чиста формалност за Шкендија.

Прочитај повеќе

Гостивар непријатно го изненади шампионот МЗТ Скопје

Слободен печат

Португалија е новата ракометна сензација во Европа

Слободен печат

Официјално: Ешли Јанг нов играч на Интер! (ФОТО)

Слободен печат

Ниту Барса, ниту Реал: Неочекувана одлука на Нејмар!

Слободен печат

Бомбашки напад на судија, откажани сите натпревари на Кипар! (ФОТО)

Слободен печат

Словенците „газат“ кон полуфинале, Бомбач го потопи Исланд!

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 5 =

Прочитај повеќе

Јунајтед го потврди трансферот, Ешли Јанг слета во Милано! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Диви“ се врати во Македонија, потпиша за Пролет

Слободен печат

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат

Мухамед Али – кралот на рингот кој беше поголем од митот за себеси (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Германски ракометар заклучен во тоалет за време на натпревар

Слободен печат

Баерн подготвува чистка на лето, прв ќе лета Перишиќ

Слободен печат