Победнички со Нант, Лазаров во голгетерска форма

Македонскиот репрезентативен бек ја продолжува голгетерската форма, Лазаров беше втор стрелец во триумфот со четири голови, поефикасни од него беа само Балагер и Турна по пет.

Нашиот ракометар наскоро ќе им се врати и на репрезентативните обврски и последните два важни квалификациски мечеви за пласман на ЕП 2020.

На конечната табела Нант заврши на четвртата позиција со 39 бодови, зад триото ПСЖ (49), Монпелје (43) и Шамбери (39).

Нант кој во 2018 година ја освои титулата во ЛШ, наредната сезона ќе игра во ЕХФ купот, додека ПСЖ на поранешниот тренер на Вардар и поранешен селектор, Раул Гонзалез повторно ќе биде дел од групите на Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

100 дена до Келн: ЕХФ потсети на шампионските моменти на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Брајтвајт е новиот напаѓач на Барселона!

Слободен печат

Официјално: Федерер ќе го пропушти „Ролан Гарос“

Слободен печат

Да испишеме нова историја: Естонија прва пречка на патот кон ЕП!

Слободен печат

Фјури до Вајлдер: Втора рунда и „бум“, готов си! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија без промени на ФИФА ранг листата

Слободен печат

Остави Коментар

14 − дванаесет =

Прочитај повеќе

Мурињо: Али не е лут на мене, го заменив и тимот се подобри! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вернер „горд“ што се поврзува со трансфер во Ливерпул

Слободен печат

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко, до крајот на месецот ќе знаеме нешто повеќе!

Слободен печат

Меси: Би сакал да се врати Нејмар, а Мартинез е одличен напаѓач!

Слободен печат

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат