ПО ЖЕСТОКА КАВГА ГО УБИЛА ЗЕТОТ И ГО КАСТРИРАЛА: Го избодела 27 пати, па му го отсекла половиот орган и го фрлила низ прозорец!

Неименувана Русинка (49) брутално го убила својот поранешен зет Дмитриј Богданов бидејќи доцнел со плаќање на алиментација на нејзиниот внук.

Таа со помош на својот партнер дури 27 пати го избодела 32-годишникот, а потоа му ги отсекла тестисите и ги фрлила низ прозорецот.

Како што наведуваат медиумите, Богданов за време на викендот отишол во станот на жената да разговараат, а таму го начекал и нејзиниот партнер.

Заедно вечерале, па почнале да пијат алкохол. По неколку часа, таа и зетот жестоко се замериле за алиментацијата.

Во налет на бес таа го зела кујнскиот нож и неколку пати го избодела Богданов. Тој ја изгубил свеста, а потоа партнерот на жената го зел ножот и продолжил да го боди. Потоа жената повторно го зела ножот, му ги отсекла тестисите и ги фрлила низ прозорецот.

Прочитајте и...  Грчката Влада со законски мерки ќе го избегнува и ограничува ширењето на коронавирусот

Соседите кажале дека го знаеле Богданов, кој често доаѓал на гости кај мајката на неговата поранешна сопруга.

– Тие двајца добро се сложуваа. Меѓутоа, алкохолот ги менуваше. Сепак, никој не можеше ни да претпостави дека вакво нешто може да се случи – навела сосетка.

По злосторството, жената се јавила кај својата ќерка за да и каже што се случило. Ќерката шокирана, веднаш повикала полиција.

– Истражителите во станот затекнале страшна глетка. Осакатеното тело на Богданов лежело во дневната соба во локва крв. Жената и нејзиниот партнер исто така биле целите во крв – наведуваат руските медиуми.

Иако било очигледно што се случило, осомничените најпрво негирале дека го убиле Богданов.

– Биле одведени во полициска станица, каде најпосле го признале убиството. Жената кажала дека го убила поранешниот зет поради ќерката. Според неа, тој не сакал да им помогне на синот и поранешната сопруга, па затоа немале корист од него ниту жив, ниту мртов – наведуваат медиумите.

Прочитајте и...  Потврдени два случаи на коронавирус во Австрија

Прочитај повеќе

Барние: Преговорите со Лондон почнуваат на втори март

Слободен печат

Косово: Ниту денешните сомнителни случаи не се заразени со коронавирус

Слободен печат

Трамп не сакаше да одговори што мисли за контроверзниот закон на Моди

Слободен печат

Демократските кандидати за претседател на САД на нова дебата во Јужна Каролина

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Блиц“: Советот на Европа го дематираше Ѓукановиќ за Законот за вероисповед

Слободен печат

Демант од романското Министерство за здравство: Нема потврден случај на коронавирус

Слободен печат

Билчик: ЕУ нема да ги менува правилата за преговори со Црна Гора

Слободен печат

Во Црна Гора 184 лица под надзор поради актуелниот коронавирус

Слободен печат

Боцан-Харченко: Соработката на Русија со Србија допринесува за зачувување на нејзината независност

Слободен печат

Мицкоски: Бараме истрага за злоупотреба на службена должност од страна на Заев

Слободен печат