По веста дека бил итно хоспитализиран се огласи и Аца Лукас: Умрев пред два дена

Instagram
Фото: Инстаграм

Откако молскавично се рашири веста дека српскиот пејач Аца Лукас бил итно хоспитализиран пред два дена поради болки во стомакот, се огласи и самиот демантирајќи ги сите написи.

Аца Лукас итно хоспитализиран поради силни болки

Во изјава за „Курир.рс“ пејачот рекол дека немал никакви болки и дека не бил во болница.

Хаха, вестите се точни колку и дека умрев пред два дена. Поминаа 7 дена, си давам помен“, се пошегувал пејачот додавајќи дека последен пат бил во болница кога ја примил втората доза од вакцината пред 15 дена.

Видео на денот