12 C
Скопје

По уметникот, Владата бара советник со завршено образование по кинезиологија

Владата на Република Македонија објави оглас за ново работно место, за кое се нуди плата од 36.000 денари, а од апликантите се бара најмалку 16 години работно искуство. Она што привлече најмногу внимание е тоа што од кандидатот се бара да има завршено кинезиологија.

Во последно време, сѐ повеќе се објавуваат вакви апсурдни огласи за вработување во државна и јавна администрација. Неодамна Фондот за здравствено осигурување објави јавен конкурс за вработување на советник за административна поддршка на директорот на институцијата, а услов е да има завршено ликовна уметност или организациски науки и управување.

ФЗОМ бара ликовен уметник којшто ќе го советува директорот за административни работи

 

Прочитајте и...  Наставните програми готови, што ќе учат првоодделенците од септември?

Поврзани вести

ЕУ воведе санкции за официјални лица во Иран: Техеран одговори со прекинување на соработката

Слободен печат

Американската амбасада во Сараево нема да шпекулира за наводни изјави за територијални поделби

Слободен печат

Дачиќ: Не бев близок со семејството Милошевиќ, но не бев предавник

Слободен печат

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Слободен печат

Лукаревска: Најостро демантирам дека Дејан Смилевски имал каква било допирна точка со МојДДВ

Слободен печат

Рашковски вози џип вреден 74 илјади евра кој не фигурира во неговиот анкетен лист

Слободен печат

Остави Коментар