По снимките со Јанушев, две нови„бомби“ во кои Заев збори за својот капитал и Црвенковски

По двете аудиоснимки со Јанушев и Јанакиески, на интернет се појавија нова „бомби“.

На првата снимка се слуша глас за кој се тврди дека е на Зоран Заев. Тој во разговор со непознато лице зборува дека ја презел партијата од Бранко Црвенковски и дека тој веќе нема никакво влијание.

Оваа аудио снимка се појави денеска на каналот „Бране капитал“ на Јутјуб. На втората снимка пак, се слуша Заев како зборува дека има капитал од 8,5 милиони евра.

 

Прочитајте и...  Дваесет и тригодишната студентка Артина Ќазими е најмладата народна избраничка

Прочитај повеќе

„Букинг“ отпушта 4.000 вработени

Слободен печат

СДСМ и понуди на ДПА да биде дел од владината коалиција

Слободен печат

Пад на приходите на „Дизни“ за 42 отсто

Слободен печат

Букинг ќе отпушти повеќе од 4.000 вработени

Слободе печат

Одбележување Светска недела на доење – поддршка на доењето за поздрава планета

Слободен печат

Министерство за одбрана: Нашите војници во УНИФИЛ во Либан се безбедни

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јужна Кореја прави сателит за следење на активностите на Северна Кореја

Слободен печат

Бизарни коинциденции: Дали Симпсонови уште еднаш ја предвидоа иднината, овојпат катастрофалната експлозија во Бејрут? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.

Во тропска бура Исија на источниот брег на САД загинаа најмалку четири лица

Слободен печат

Во сообраќајка во Грција загинаа седум лица, најверојатно мигранти

Слободен печат

Ангеловска-Бежоска за СБС: Девизните дознаки од иселениците важни за македонската економија

Слободен печат

Над 700.000 мртви од Ковид-19 ширум светот, најмногу во Бразил, САД и Индија

Слободен печат