По служба во црква, повеќе од 40 верници заболеле од коронавирус

По мисата која се одржала во една црква во Франкфурт, повеќе од 40 луѓе кои присуствувале биле позитивни на коронавирус, соопштил началникот на градската здравствена служба, Рене Гочалк.

Тој за агенцијата ДПА рекол дека речиси сите заболени се со многу благи симптоми, или без симптоми, а само еден заболен морал да биде хоспитализиран.

Свештеникот кој ја држел мисата рекол дека службата се одржала на 10 мај и дека биле применети сите препораки на здравствените власти за спречување на ширење на вирусот.

Прочитајте и...  ЕУ до САД: Преиспитајте ја одлуката за повлекувње од СЗО

Прочитај повеќе

Италија предупредува: ЕУ ќе се распадне доколку Италијанците ги смета за лепрозни

Слободен печат

ЕУ до САД: Преиспитајте ја одлуката за повлекувње од СЗО

Слободен печат

Ова е новиот лик на Клиничкиот центар во Скопје (ФОТО)

Слободен печат

Забава во Шпанија скапо го чини белгискиот принц, се заразил во ковид-19

Слободен печат

Папата отвора летен камп за децата на вработените во Ватикан

Слободен печат

Талибанците не мируваат: Бомбашки напад врз ТВ екипа!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Спејс икс“ успешно ја лансираше ракетата „Фалкон 9″ (ВИДЕО)

Слободен печат

Запознал девојка на „Тиндер“, ја довел дома и брутално ја убил, потоа сам повикал полиција (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Италија 111 смртни случаи од коронавирусот, 416 новозаразени

Слободен печат

Драма на небото над Индија: Авион вратен во Москва, пилот бил позитивен на корона

Слободен печат

Афера „респиратори“: Обвинителството на БиХ бара притвор за премиерот Фадил Новалиќ

Слободен печат

Трамп ги предупреди демонстрантите: Соберете се пред Белата Куќа, но ќе ве пречекаат најжестоките кучиња

Слободен печат