По пронаоѓање прашкаста материја притворени двајца делчевци

 Поради поседување недозволени психотропни супстанци, две лица на возраст од 21, односно 28 години, се притворени во полициската станица во Делчево.

-На 15 октомври 2021 година во 23:30 часот полицијата ги лиши од слобода 28 годишниот М.Д. и С.К (21). Кај двајцата Делчевци при извршен претрес пронајдена е прашкаста материја поради што се приведени во полициската станица, информираат од полицијата.
По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена кривична пријава
Видео на денот