По потресното писмо на Северина, се огласи и таткото на Александар - Слободен печат

По потресното писмо на Северина, се огласи и таткото на Александар

Северина во иднина ќе може синот Александар да го гледа само двапати неделно попладне и секој втор викенд од сабота наутро до недела навечер.

Ваквата судска одлука крена голема прашина во медиумите, а адвокатскиот тим на Северина веќе најави жалба. По емотивното писмо кое Северина го објави на социјалните мрежи по пресудата, се огласи и нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ.

Тој открива дека неговата цел никогаш не била детето да ѝ се одземе на мајката, но и дека старателството е заедничко, со тоа што момчето отсега ќе живее со него.

„Договорот меѓу родителите е секогаш над пресудата (освен кога судот ќе одлучи дека не е во интерес на детето да биде со еден од родителите, но тоа е сосема друга приказна). Ако детето сака да поминува повеќе време со мајката и ако таа ги почитува неговите обврски што се однесуваат на училиштето и на другите активности, не гледам проблем мајката и синот да поминуваат повеќе време заедно. Би нагласил дека Северина е глава на своето семејство, таа го издржува целото семејство, многу работи, активна е и има многу малку слободно време на располагање. Иако според старата пресуда детето живееше кај неа, времето кое таа досега го поминуваше со синот беше многу ограничено“, објасни Поповиќ
за српски „Телеграф“.

Поповиќ нагласил дека ќе бара заштита од „дивјачкото“ однесување на Игор Којиќ, кого го обвинува дека по донесувањето на судската пресуда Којиќ го навредувал и му се заканувал во присуство на малиот Александар.

Во однос на фактот што Северина од 14 октомври (45 работни дена) не го носела Александар на училиште, Поповиќ се воздржал од коментар, нагласувајќи дека тоа е чувствителна тема.

Прочитај повеќе

Кралското семејство и прекарите: Меган Маркл добила понижувачка „титула“

Слободен печат

Еминем ја налути јавноста: Во нова песна на „неприфатлив“ начин пее за бомбашкиот напад на концертот на Аријана Гранде

Слободен печат

РИЈАНА ПРЕСЕЧЕ: Пејачката ја прекина тригодишната врска со милијардерот Џамил

Слободен печат

Чувајте го својот брак: Адвокатите велат дека јануари е „месец на разводи“

Слободен печат

Модна икона на црвениот тепих, а на улица не би ја препознале! (ФОТО)

Слободен печат

Во домот е само една обична мајка: Џенифер Лопез сподели прекрасна глетка од нејзината спална (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

15 − six =

Прочитај повеќе

„Тој е Селин Дион и Андреа Бочели во едно тело“: Филипинец го отпеа дуетот и jа воодушеви Америка (ВИДЕО)

Слободен печат

Филарета Атанасова, глумица: Обожавам што сум жена!

Слободен печат

Кристина Мандарина ги покажа огромните гради – „За големи формати“ (ФОТО)

Слободен печат

„Медена земја“ ги трогна холивудските актери – Џејми Ли Кертис воодушевена од македонскиот кандидат за Оскар (ФОТО)

Слободен печат

Водителката Милена Антовска со нова фризура: Погледнете како изгледа сега миленичката на пензионерите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Автомобили од Драгана Мирковиќ купуваат и светските ѕвезди: Меѓу купувачите Ван Дам и Џеј Зи (ФОТО)

Слободен печат