19.8 C
Скопје

По оставката Рашковски на распит, па во домашен притвор

Во викенд изданието на „Слободен печат“ читајте:

– Надуените полесно летаат – По оставката Рашковски на распит па во домашен притвор

– Европратениците залудно предлагаат – Бугарите веднаш одбиле помош од меѓународни историчари

– Нема согласност како да работи Собранието – Карантинот добра идеја ама непопуларна

– Истече законскиот рок и за мартовскитe плати, пакетот мерки никаде го нема

– Д-р Аспазија Софијанова, директорка на Клиниката за детски болести – В година најверојанто и децата ќе се вакцинираат

– „Лекари без граници“ за ситуацијата со ковид-19 во Бразил – Болсонаро е закана за сопствениот народ!

– Осуммина загинати при напад со автоматска пушка во Индијанаполис

– Нела Витошевиќ, театарска режисерка, за „Културен печат“ – Глобалната криза покажа колку сме потонале како цивилизација

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар