По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Норвешкото чудо од дете на интересен начин се подготвува за наредната сезона.

Одличниот напаѓач Ерлинг Халанд се одмора во Норвешка по првата полусезона во Бундеслигата, но според фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи, играчот на Борусија Дортмунд повеќе работи отколку што одмора.


Минатата недела објави фотографија како во работно одело држи моторна пила, а неколку дена подоцна беше исфрлен од ноќен клуб по што доби серија критики.

– Ерлинг не беше пијан иако сите мислеа така. Тој соработуваше и покажа разбирање поради целата ситуација додека разговаравме. Поради актуелната состојба со коронавирусот, обезбедувањето беше свесно дека ќе се направи мешанива околу него бидејќи сите ќе сакаат да се сликаат или автограм па поради тоа го замоливме да си замине – изјави за норвешките медиуми, шефот на обезбедувањето на ноќниот клуб.


Се чини дека Халанд одлучи да ги послуша критичарите и се врати на работата – на нива.
Тој објави фотографија на која седи на трактор, а веднаш реагираше и неговиот клуб Борусија Дортмунд.

Прочитајте и...  Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

„(емотикон на трактор) Ерлинг мораме повторно да разговараме за бојата“, одговори Борусија, а притоа мислеше на бојата на невниот најголем ривал, Шалке чија заштитна боја е сината.

Прочитај повеќе

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат