По Груевски и на Бучковски случајот застаре

Застаре делото на поранешниот премиер Владо Бучковски во предметот „Тенковски делови“. Случајот кој започна во 2007 година, беше во тек на трето судење. Јавниот обвинител на денешното рочиште за случајот изврши прецизирање на обвинителен акт, по што настапи застареност на кривичното гонење, објави Коалицијата Сите за правично судење.

– На денешното рочиште за „Тенковски делови“, јавниот обвинител во завршен збор изврши прецизирање на обвинителен акт, по што настапи застареност на кривичното гонење. Одбраната сепак побара да даде завршен збор на следното рочиште кое се закажа за ден 22.11.2019 година во 13:30 часот, објави Коалицијата за правично судење.

Прочитајте и...  Хилари Клинтон: Приоритет на изборите е да се испрати Трамп во пензија

Прочитај повеќе

Патничка од Милано се тестира на Инфективна клиника за коронавирус, резултати за 4 часа

Слободен печат

Коронавирусот удри по најбогатите: Најголемите бизнисмени за само еден ден загубија 120 милијарди евра

Слободен печат

Примирјето во Авганистан и понатаму се почитува, можен историски договор со талибанците

Слободен печат

Листата секојдневно се зголемува: Ова се државите во кои е потврден коронавирусот

Слободен печат

Не е некултурен, само внимателен: Нетанјаху повеќе не се ракува со поддржувачите

Слободен печат

Барние: Преговорите со Лондон почнуваат на втори март

Слободен печат

2 comments

m-r.Slobodan Dimitrovski 16/11/2019 - 07:21 at 07:21

СИТЕ ЌЕ ЗАСТАРАТ И НА ГОСПОЃАТА ГОРДАНА ПА СИНОТ НЕ НАПРАВИЛ 18 ГОДИНИ КАДЕ ВО ЗАТВОР? ПА СЕГА ЧЕКА БЛИЗНАЦИ И ТИЕ ДОДЕКА ПОРАСНАТ ЌЕ СЕ СМЕНИ СИСТЕМОТ ИЛИ ДРЖАВАТА И НЕМА ДА ВАЖИ НИШТО А ТИЕ ОБИЧНИТЕ СИРОМАСИ НЕКА РИНТААТ И СКАПУВААТ ЗА НИШТО ПО ЗАТВОРИТЕ ОВА НИ ВО КЕНИЈА ГО НЕМА САМО ОВДЕ КАЈ НАС.БИДЕЈКИ ВЛАДЕЕЛО ПРАВДА?……………………………………………… НИКОГАШ НЕ БИЛО НИТУ ЌЕ БИДЕ.

Reply
НЕВЕН ГНЕВЕН 16/11/2019 - 07:32 at 07:32

Поново непотребни трошоци за глупостите судот што ги прави? Какво судство и какви судии имаме? Никакво и никакви. Сите, зинати за пари и положаи, ако треба и државата ќе ја продадат, (како што ја продадоа). И сега, нека се перчи Бучкоски како паун низ Скопје, насмеан од уше до уше. Аир да не види цел живот ни тој, ни судиите, кои го судеа делото. Амин!

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Косово: Ниту денешните сомнителни случаи не се заразени со коронавирус

Слободен печат

Трамп не сакаше да одговори што мисли за контроверзниот закон на Моди

Слободен печат

Демократските кандидати за претседател на САД на нова дебата во Јужна Каролина

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Слободен печат

„Блиц“: Советот на Европа го дематираше Ѓукановиќ за Законот за вероисповед

Слободен печат