По Груевски и на Бучковски случајот застаре – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

По Груевски и на Бучковски случајот застаре

Застаре делото на поранешниот премиер Владо Бучковски во предметот „Тенковски делови“. Случајот кој започна во 2007 година, беше во тек на трето судење. Јавниот обвинител на денешното рочиште за случајот изврши прецизирање на обвинителен акт, по што настапи застареност на кривичното гонење, објави Коалицијата Сите за правично судење.

– На денешното рочиште за „Тенковски делови“, јавниот обвинител во завршен збор изврши прецизирање на обвинителен акт, по што настапи застареност на кривичното гонење. Одбраната сепак побара да даде завршен збор на следното рочиште кое се закажа за ден 22.11.2019 година во 13:30 часот, објави Коалицијата за правично судење.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

2 Коментари

  1. СИТЕ ЌЕ ЗАСТАРАТ И НА ГОСПОЃАТА ГОРДАНА ПА СИНОТ НЕ НАПРАВИЛ 18 ГОДИНИ КАДЕ ВО ЗАТВОР? ПА СЕГА ЧЕКА БЛИЗНАЦИ И ТИЕ ДОДЕКА ПОРАСНАТ ЌЕ СЕ СМЕНИ СИСТЕМОТ ИЛИ ДРЖАВАТА И НЕМА ДА ВАЖИ НИШТО А ТИЕ ОБИЧНИТЕ СИРОМАСИ НЕКА РИНТААТ И СКАПУВААТ ЗА НИШТО ПО ЗАТВОРИТЕ ОВА НИ ВО КЕНИЈА ГО НЕМА САМО ОВДЕ КАЈ НАС.БИДЕЈКИ ВЛАДЕЕЛО ПРАВДА?……………………………………………… НИКОГАШ НЕ БИЛО НИТУ ЌЕ БИДЕ.

  2. Поново непотребни трошоци за глупостите судот што ги прави? Какво судство и какви судии имаме? Никакво и никакви. Сите, зинати за пари и положаи, ако треба и државата ќе ја продадат, (како што ја продадоа). И сега, нека се перчи Бучкоски како паун низ Скопје, насмеан од уше до уше. Аир да не види цел живот ни тој, ни судиите, кои го судеа делото. Амин!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close