По Ѓоковиќ и Зверев се најде на удар: Наместо самоизолација – забава

Германскиот тенисер се најде на удар на тениската јавност поради своето однесување.

Зверев кој беше дел од двата турнири од серијата „Адриа тур“ кои се играа во Белград и Загреб, објави дека пред шест дена се тестирал на коронавирус и тестот бил негативен и дека по препорака на лекар тој ќе замине во самоизолација.

Германскиот тенисер истакна дека ќе продолжи да се тестира и ќе избегнува собири, но… Зверев се појави на забава и тоа беше објавено на социјалните мрежи со што се најде на голем притисок од медиумите поради несовесното однесување.


Прв кој реагираше на потегот на Зверев е австралискиот тенисер Ник Кирјос.

Прочитајте и...  Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

„Многу контроверзни рабори се случуваат низ светот, но тоа што паѓа во очи е Саша Зверев. Повторно човеку. Како можеш да бидеш толку себичен. Доколку имаш храброст да објавиш дека ќе бидеш во самоизолација 14 дена сега извини и се на јавноста. Барем имај достоинство да останеш 14 дена во изолација. Господе па биди со девојката 14 дена“, рече Кирјос.

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат