Платени 120 милиони евра, а Гризман си седи на „фрижидерче“!

Францускиот интернационалец за првпат не играше на еден официјален меч на Барселона, дербито со Севилја го гледаше од клупата за резерви, или поточно, на мини-фрижидер до клупата.

Каталонскиот гигант триумфираше со 4:0, а на Антоан Гризман пријатно му беше да гледа како тимот победува, но не му беше пријатно што тој не учествуваше во голеадата.

Неиграњето на Гризман нема да значи негово отфрлање, туку можеби доби одмор. Наместо на нормални столчиња, седеше како отфрлен на страна, на едно од фрижидерчињата во кои лекарскиот тим чува мраз.

Суспензијата на Усман Дембеле кој доби црвен картон, веројатно ќе значи дека Гризман на наредниот натпревар ќе се најде во нападот заедно со Меси и Суарез.

Се шпекулира дека Французинот не е во најдобри односи со првата ѕвезда Меси, кој преферираше клубот да го врати Нејмар. 

Прочитајте и...  На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат