ПЛАТА РЕЧИСИ 25 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО, а работата е лесна, дознајте што треба да правите – Слободен печат
ЗабаваМагазин

ПЛАТА РЕЧИСИ 25 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО, а работата е лесна, дознајте што треба да правите

Се склучува договор на најмалку три години

Шкотскиот остров Роналдсej, објави необичен оглас за слободни работни места. Се бараат овчари кои ќе бидат добро платени за да се грижат за редок вид овци – оркни.

Овој остров бара искусни овчари кои ќе се грижат овците само да ја јадат храната која ја планираат сопствениците, да се движат на безбедни локации и да останат што е можно подалеку од другите животни, пренесува Телеграфи.

Овчарите исто така ќе треба да бидат сигурни дека овците ќе останат колку што е можно подалеку од ѕидот што ја дели земјата во која се одгледуваат разни зеленчуци и живеат жителите на островот. И бидејќи овој ѕид е премногу стар, тие ќе мора да го поправат.

Станува збор за околу 35 часа неделно, додека платата ќе биде 24.473 евра. Сите оние кои ќе ја прифаќаат работата ќе бидат обврзани да го почитуваат тригодишниот договор, со единствена цел целосно обновување на ѕидот и зголемување на бројот на овците.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close