Пластичните хирурзи кои имаат свое реално шоу!

Докторите Тери Дуброу и Паул Насиф веќе пет години се ѕвезди на сопственото шоу „Botched“ и се помеѓу најплатените пластични хирурзи во Лос Анџелес. Во нивното шоу луѓето доаѓаат со најлошите резултати од естетските зафати – инфекции, распаднати силикони, р’скавици. Овие доктори се обидуваат да го решат тоа и да им го вратат во нормала животот на пациентите.

Наводно, богатството на Тери Дуброу се проценува на околу 40 милиони долари. Автор е на неколку стручни написи на тема пластична хирургија и реконструктивна хирургија, сопственик е на приватна ординација, но и татко и сопруг на ријалити ѕвезда. Неговата сопруга Хедер се појавува во шоуто „The Real Housewives of Orange County“. Сличен живот води и неговиот колега Насиф.

Оваа двојка во САД пред се е популарна поради својата искреност спрема пациентите. Сепак, многумина ги изненади нивната изјава дека пластичната хирургија ја нарекуваат варварска. Докторот Дуброу навел дека пластичната хирургија е брутална, бидејќи во своите методи на разубавување се уште користи нож и шиење. Но, тие двајца сметаат дека за десетина години, се поретко ќе се користат такви алати. Сметаат дека ќе се појават неинванзивни начини за подмладување и зацврстување на кожата.

„За 5 до 10 години, ќе можете да ја затегнете кожата без ножеви и шиење. Кога студирав, размислував колку е варварски што во 21 век користиме ножеви и конци. Апсурдно!“, изјавил Дуброу.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат