Писонеро: Светска титула со Вардар ќе биде одлична најава!

Да потсетиме, Писонеро во наредните две години ќе ги води „црвено-црните“ и ќе се обиде да го однесе клубот кон нови големи успеси.

– Да се биде тренер на освојувачот на Лигата на шампионите е голем чекор за мене во мојата кариера – рече Писонеро.

Неговата прва задача со Вардарци ќе биде во август каде што тимот ќе настапи на ИХФ „Супер Глоуб“.

– Се надевам дека играчите ќе бидат подготвени да играат на едно високо ниво и се обидеме да ја освоиме светската титула, што би била прва во историјата на клубот. А тоа ќе биде фантастичен начин да се започне новиот предизвик – додаде Шпанецот.

Прочитајте и...  Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Целта во новата сезона ќе биде да се одбрани титулата во ЛШ, а досега тоа никој не го направил од кога се игра на Фајнал фор турнирот во „Ланксес“ арената, во Келн.

– Слично како и лани, желбата е и во новата сезона да играме на високо ниво. Сакаме да го повториме успехот од минатата сезона и воедно има подобрувања во некои делови од нашата игра – заврши Писонеро.

Прочитај повеќе

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат