Пировска за изјавата на Заев: ЛГБТИ заедницата нема да ти прости! – Слободен печат
ВестиМакедонија

Пировска за изјавата на Заев: ЛГБТИ заедницата нема да ти прости!

Според Пировска, изјавата на Заев е сосема неприфатлива.

Извршната директорка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, Уранија Пировска, вечерва на социјалните мрежи одговори на изјавата на премиерот Зоран Заев, во која тој рече дека нема да дозволи „педер“ да ја урне владата.

Според Пировска, изјавата на Заев е сосема неприфатлива.

„Гнасно по многу основи! Толку од прифаќањето на различностите и нивното почитување! Тешка демагогија било се што се збореше и правеше претходно! НЕ Зоран Заев, ЛГБТИ заедницата нема да ти прости!“, напиша Пировска.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close