Пировска за изјавата на Заев: ЛГБТИ заедницата нема да ти прости!

Извршната директорка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, Уранија Пировска, вечерва на социјалните мрежи одговори на изјавата на премиерот Зоран Заев, во која тој рече дека нема да дозволи „педер“ да ја урне владата.

Според Пировска, изјавата на Заев е сосема неприфатлива.

„Гнасно по многу основи! Толку од прифаќањето на различностите и нивното почитување! Тешка демагогија било се што се збореше и правеше претходно! НЕ Зоран Заев, ЛГБТИ заедницата нема да ти прости!“, напиша Пировска.

Прочитајте и...  ИН МЕМОРИАМ: Почина Градимир Јовановиќ – Киби

Прочитај повеќе

Старт на судски процес на обвинителка контра опозиција: Рускоска претрпела душевна болка од изборните спотови на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Богат „лов“ на британската полиција: Запленет тон кокаин од „А“ класа во вредност од 128 милиони долари

Слободен печат

Мерки на реципроцитет: Москва го прошири списокот со претставници на ЕУ на кои им забранува влез во Русија

Слободен печат

Реакција на „Твоја Партија“: Субвенционирање на вработувања по националност е дискриминација

Слободен печат

Петти протест на ВМРО-ДПМНЕ: „Мафија“ и „Оставка“ се скандира на рутата од Правда до Кривичен суд

Слободен печат

И официјално: Алекса Бечиќ е избран за нов претседател на црногорскиот Парламент

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поради прибирање на информации што претставувале државна тајна: Бугарија протера двајца руски дипломати

Слободен печат

Судските такси за физички лица од 48.000 денари се ограничуваат до 6.000 денари

Слободен печат

Овие училишта добија дозвола за физичка настава

Слободен печат

Државата пишува молитви за спас на црквата

Слободен печат

„Џонсон&Џонсон”: Влегуваме во трета фаза на испитувања на вакцината против ковид-19

Слободен печат

Меѓународна организација на трудот: Пандемијата ги намали приходите за 3.500 милијарди долари

Слободен печат