Пирло: Дибала е голем шампион и наскоро ќе биде на терените!

Не започна најдобро тренерскиот мандат на Андреа Пирло во Јувентус, во првите четири кола екипата веќе двапати ремизираше, а тука е и конфликтот со најдобриот играч во Серија А од минатата сезона, Пауло Дибала.

„Старата дама“ предводена од тренерот Андреа Пирло во саботата одигра само 1:1 на гостувањето кај Кротоне, а Дибала беше незадоволен, бидејќи не доби шанса за настап, иако беше на клупата за резервни играчи.

– Беше бесен, бидејќи не влезе во игра. Разговарав со него, како и со секој друг. Наскоро ќе игра – рече Пирло.

Се поставуваше прашањето како тоа немаше потреба еден од најдобрите офанзивни играчи на Јуве да не игра во моментите кога клубот од Торино имаше негативен резултат.

Јувентус не може да победи без Роналдо и Дибала (ВИДЕО)

– Се врати после три месеци неактивност и вкупно 10 минути тренинг. Едноставно немаше простор да влезе против Кротоне откако имавме играч помалку. Тој е клучен фудбалер за нас, тој е голем шампион и секако наскоро ќе биде на терените – додаде тренерот на Јувентус.

Прочитајте и...  Марадона погребан покрај неговите родители

Да додадеме уште дека италијанскиот шампион во вторник (20. октомври) во Украина од 18.55 часот ќе го игра првиот натпревар од ЛШ против Динамо Киев.

Поврзани вести

Сензација во квалификациите, анонимусите од Данска ја совладаа Литванија, Црна Гора на победа од Евробаскет

Слободен печат

Евролига: Барселона шокирана од Асвел

Слободен печат

Највисоката зграда на светот осветлена со ликот на Марадона

Слободен печат

Манчестер јунајтед на мета на хакерите, бараат милиони за да не објават вредни документи

Слободен печат

Фудбалерите ќе ја спасат Барселона од банкрот, се согласија на намалување на платите

Слободен печат

Ракометарите на Вардар не патуваат во Париз, ќе се бара трет термин за дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian