Пилотот за време на летот се огласи на македонски јазик и изненади еден патник (ВИДЕО) – Слободен печат
ОстанатoСпорт

Пилотот за време на летот се огласи на македонски јазик и изненади еден патник (ВИДЕО)

Пилотот му честита на Филип Додевски за освоеното трето место во таеквондо.

Филип Додевски, кој освои бронзен медал на официјалното европско првенство до 21 година во олимписко таеквондо кое се одржува во Шведска, денеска беше поздравен од екипажот на авионот со кој се враќа во Македонија.

Пилотот му честита на Филип Додевски за освоеното трето место во таеквондо.

„Ти благодарам Филип што така добро не претстави и Македонија на ова првенство, па затоа од екипажот на овој лет ќе си добиеш мал поклон“, рече пилотот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close