ПИЈАНА БАЛЕРИНА направила хаос на Хитроу: Се тепала и ги гризела полицајците

Балерината од Мадрид, Дајана Андреас Ривера направила вистински хаос на лондонскиот аеродром Хитроу.

Таа физички ги нападнала службениците и полицајците кои се обиделе да ја спречат да се качи на летот, поради видната алкохолизирана состојба, пренесува „Сан“.

Претходно таа останала на улица откако била избркана од станот во кој била сместена. Како што наведува „Сан“, таа не била во состојба да го пронајде својот пасош, па полицијата морала да го забрани пристапот до авионот.

Откако ѝ забраниле да се качи во авионот и се обиделе да ја приведат, таа физички ги нападнала полицајците и службениците, а еден го изгризала и почнала да го гребе.

Кога се обиделе да ја запрат, станала уште поагресивна. При претресот на багажот ѝ пронашле и нож во куферот, за кој велела дека не знае дека го носи.

Прочитајте и...  Се зачади во косовското собрание: Претседателката ги опомена пратениците да не пушат на седница

Таа ќе биде казнета за поседување ладно оружје и напад на службени лица, а пресудата ќе каже дали казната ќе биде парична или затворска.

Прочитај повеќе

Венко Филипче: Вирулентноста опаѓа, новите случаи се од 15 семејства, најголемиот дел без симптоми

Алијанса за Албанци: Али Ахмети зборува за албански премиер, додека бојкотира албански претседател

Слободен печат

Анкета: Повеќе од половина Грци ќе одат летово на одмор

Слободен печат

Повик од ЕУ до Западен Балкан за потесна соработка во граничното управување

Слободен печат

Нема да се тестираат лицата кои биле надвор од Скопје овој викенд

Слободен печат

Муфтијата Фетаху: Ковид -19 не е игра, туку сериозна и тешка болест

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Протест против расната сегрегација утре во Вашингтон

Слободен печат

Дваесет и пет заболени од Липково, едно лице од Куманово

Слободен печат

Вработеноста во САД во мај порасна за 2,5 милиони

Слободен печат

Кај членови на едно семејство од 10 позитивни, само еден е со симптоми

Слободен печат

Благ пораст на новозаразени со коронавирусот во Австрија

Слободен печат

Во тетовско од 12 новозаболени има и на возраст од 10 до 20 години

Слободен печат