Петрушев второпласиран на Европскиот кајак куп (ФОТО) – Слободен печат
ОстанатoСпорт

Петрушев второпласиран на Европскиот кајак куп (ФОТО)

Денеска на Европскиот јуниорски кајак куп во рамките од второто коло во Солкан, Словенија одличен резултат забележа Ангел Петрушев.

Македонскиот најдобар натпреварувач Петрушев го освои второто место од вкупно 60 учесници на патеката.

Другите наши претставници Христијан Игнатов, Стефан Рибарски и Коце Игнатов не се пласираа во финалните возења.

facebook.com/Macedonian-Canoe-Federation

Петрушев заостана скоро два и пол секунди зад првопласираниот Ј. Лочникар од Словенија, а на подиумот заврши уште еден Словенец, А. Маролт.

Претходно нашите млади кајакари учествуваа и во дисциплината слалом, во категоријата У16 трет беше Петрушев, а во категоријата на помлади пионери У14, Рибарски дојде до осмото место.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close