Петровски: Имаме добар резултат, сè ќе биде одлучено во Битола! (ВИДЕО)

– Натпреварот беше полн со загубени топки и сигурен сум дека можеме подобри – вели новиот тренер на битолчани, Жељко Бабиќ.

Еурофарм Пелистер загуби од Нексе со 23:20 во првиот натпревар од осминафиналето во СЕХА Газпром лигата кој се одигра во Хрватска.

Реванш мечот ќе се игра во Битола на 12 февруари, а победникот од овој дуел во четвртфиналето ќе игра против актуелниот регионален шампион Вардар.

Жељко Бабиќ, тренер на Еурофарм Пелистер:

– Заслужена победа на Нексе кој што покажа одлични перформанси и беше подобар противник на теренот. Натпреварот беше полн со загубени топки и сигурен сум дека моите играчи можат подобро. Имавме силни перформанси, одигравме добро во одбраната, но не и во нападот.

Михаил Петровски, ракометар на Еурофарм Пелистер:

– Еден тежок, тесен меч. Бевме статични во нападот со многу загубени топки, грешки. Како и да е, можам да кажам дека резултатот е добар за нас и сè ќе биде одлучено на возвратната пресметка во Битола.

Прочитајте и...  Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Прочитај повеќе

Дрогба поради скандалозниот предлог: Африка не е лабораторија за тестирање!

Слободен печат

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат