Петровска и Смилевски доделија подароци за полицајците од ПС Бутел

Дополнителната заменик-министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска и градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски ја посетија Полициската станица во Бутел.

– При посетата, Петровска и Смилевски, остварија средба со командниот кадар на полициската станица, при што доделија мали подароци за полициските службеници како благодарност за нивната секојдневна жртва и посветеност за безбедноста и заштита на здравјето на граѓаните, соопштија од Општина Бутел.

Од Општината упатија апел до граѓаните да ја почитуваат одлуката на денешната владина седница, за рестрикција на движење на граѓаните за време на престојниот празничен викенд, со што ќе се олесни работата на полициските службеници кои ќе бидат на своето работно место.

Прочитајте и...  Проф. д-р Живковиќ: Ќе се кандидирам за ректор – УКИМ е заробен од внатре и политиките ги водат тројца луѓе (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Инцидент во Австралија: Полицаец нападна тинејџер (ВИДЕО)

Слободен печат

НАСА ПРЕДУПРЕДУВА: Голем астероид се доближува кон Земјата!

Слободен печат

Модернизација на Царинската управа со грант од Јужна Кореја

Слободен печат

За време на протестите во САД уапсени околу 5.600 луѓе: Палежи и грабежи во Њујорк и Лос Анџелес

Слободен печат

Падот на залихите и најавите за намалување на производството ја креваат цената на нафтата

Слободен печат

Вархеји: Многу е важно да се обезбедат услови изборите да бидат целосно фер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Премиерката на Нов Зеланд со поддршка за граѓаните во земјата кои протестираа за смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат

Двајца новозаразени во Гостивар, закажани 50 тестирања

Слободен печат

Двајца полицајци повредени во нередите во Лас Вегас: Расните немири не се смируваат во САД! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ивановски: Избори веднаш и политичка влада со три приоритети – здравство, финансиска стабилизација и враќање на економски раст (ВИДЕО)

Слободен печат

Хуманитарна онлајн аукција „Акција за реакција“ за поддршка на сексуалните работници и нивните семејства

Слободен печат.

Црна Гора ги исполни условите за прогласување на крај на епидемијата

Слободен печат