Петровска: Чулев избрзува, создава уште поголем хаос во јавноста

Славјанка Петровска, дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за проблемот со пасошите кој го има министерството и можното решение за привремено продолжување на важноста со печат на постоечките пасоши.

Со предвремено објавување информации за акцијата во Крушопек министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, ја загрози целата меѓународна акција, рече дополнителна заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска.

– Чулев како и во сите претходни околности избрзува и некогаш со недоволно информирање создава уште поголем хаос во јавноста, затоа што ова е едно од прашањата коешто беше дискутирано на проширениот состав на управувачкиот комитет и ова е решение коешто го предложив јас. Тоа не е ново решение, само зедов пример од земји кои во минатото се соочиле со сличен ваков проблем и на ваков начин го решиле- рече Петровска.

Прочитајте и...  Честитка на претседателот Заев за Меѓународниот ден на Ромите

Прочитај повеќе

Бројот на крводарители сведен на минимум

Слободен печат

Авганистан денеска ослободи 100 талибански заробеници

МИА Агенција

Спасовски: Владата во ниту еден момент не заборави на граѓаните на Општина Куманово

Слободен печат

Лајчак известен дека Курти лично ќе го предводи косовскиот тим за преговори со Србија

Слободен печат

Што после коронавирусот? Започнува „втората фаза“ – Овие земји во Европа почнаа да ги олабавуваат мерките

Слободен печат

Не чекале коронатест – патници од индонезиски брод скокале во море и пливале до брегот

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

МИА Агенција

Оваа техника за дишење може да им го спаси животот на заболените од коронавирус: Англиски лекар објаснува како да ги спасите белите дробови (ВИДЕО)

Слободен печат

Бебе заразено со коронавирус во Македонија

ЕЦДЦ: Европа сѐ уште не го достигна врвот на епидемијата

МИА Агенција

Стравувајќи од нова епидемија Кина стави во карантин регион од 640 илјади луѓе

Дејан Андоновиќ

Синот на српскиот претседател Вучиќ заразен од коронавирус: „Сине ќе победиш, те сака тато“

Слободен печат