-4.2 C
Скопје

Петров: Штип по 13 декември ќе остане во сигурни раце со Сашко Николов

Потпретседателот на СДСМ Коста Петров кој денеска беше меѓу граѓаните во Штип, во директното вклучување, истакна дека Штип по 13 декември ќе остане на правиот пат, во сигурни раце со  Сашко Николов, бидејќи во целата негова програма има една многу јасна визија, одлично обмислени проекти кои ќе станат реалност.

-Најдобриот избор е доктор Сашко Николов. Во вакви услови изборите се многу поважни отколку во нормални услови. Избори на кои граѓаните ја даваат својата доверба на личноста што ќе им помогне да ја пребродат кризата, нагласи Петров.

Тој додаде дека во вакви моменти овие битки не можеме да ги водиме сами, тоа се системски битки во кои е потребно лидерство, граѓаните мора да знаат дека не се оставени сами.

Прочитајте и...  Ердоган најави радикални реформи во економијата и судството

-Со добар лидер, јас знам дека Сашко Николов е тој лидер, оваа криза ќе ја пребродиме заедно. Животот, надежта мора да продолжи, пандемијата не смее да не спречи да одиме напред, порача Петров, како што тоа го прават штипските претприемачи, кои покажуваат дека и те како може да се успее и во нашата земја. Штипските претприемачи, со кои се сретнав, не дозволија пандемијата со ковид да ги запре, туку се  трансформираат и продолжуваат напред, тие ја претставуваат нашата земја во еден модерен аспект, тоа се луѓе визионери, од кои многу може да учиме и ни даваат елан и мотивација да продолжиме, порача потпретседателот на СДСМ, Коста Петров.

Поврзани вести

ВИДЕО | Последен говор на Трамп: Не го спомена Бајден, ама нагласи дека е прв претседател кој не почнал војна

Слободен печат

ВИДЕО | Бајден не можеше да ги скрие солзите пред своите сограѓани: Извинете за емоциите, сакам само покојниот син да беше тука

Слободен печат

Ердоган најави радикални реформи во економијата и судството

Слободен печат

Усвоен планот за распределба на административните службеници во земјава

Слободен печат

Помпео: Мултикултурализмот не е својствен за Америка

Слободен печат

Јанша: Вакцинација на 70 отсто од населението во Словенија до почетокот на летото

Слободен печат

Остави Коментар