Петок 13-ти декември: Еве кои опасности ви претат и како да ги избегнете!

ОВЕН

Овенот го чека опасност во полето на романтичните и деловните односи. На овој петок 13-ти можен е состанок со личност која е во состојба да им направи големи проблеми. Астролозите на Овенот му препорачуваат:

– Контролирајте ги емоциите
– Избегнувајте нови познанства
– Избегнувајте да ја давате вашата доверба на луѓето.

БИК

Овој петок 13-ти за Бикот е ден полн со агресија и прерасуди кон другите луѓе. Денес никако не смеете да зборувате за своите планови, само така ќе избегнете завист. Совет од астролозите е:

– Не избрзувајте со заклучоци
– Не верувајте на странци
– Избегнувајте важни преговори и односи

БЛИЗНАЦИ

Близнаците не треба да започнат никаква нова работа денес, единствено ако се 100% сигурни во своите способности. Негативното влијание на овој ден може буквално да ве сруши, да ве одведе од предвидениот пат, донесе до емоционално изигрување. Негативните последици можат да се избегнат ако:

– Контролирајте ги негативните емоции
– Ограничете ги вознемирувачките мисли и лажните илузии
– Согледајте го животот низ призмата на оптимизмот

Прочитајте и...  7 најдобри астро комбинации за брак: Дали сте меѓу нив?

РАК

Според астролозите, денес ситуацијата ќе биде напната. Околу вас е општа паника, нервоза, гужва, а претставниците на овој знак буквално едвај ќе чекаат денот да заврши. Денес е пожелно да:

– Не ги решавајте проблемите на другите луѓе
– Одговорете на секоја ситуација
– Барајте меѓусебно разбирање со саканата личност

ЛАВ

Лавовите овој петок 13-ти мораат да бидат особено претпазливи: постои голем ризик да се најдат во непријатна ситуација со големи последици. Може да се „преживее“ овој ден ако:

– Се потпрете на интуицијата
– Ги напуштите бучните забави и пиете силни пијалоци
– Не бидете искрени и не се расправајте со другите

ДЕВИЦА

Астролозите ги предупредуваат Девиците: на овој ден избегнувајте ризик од можни патења кои можат да ви ги нанесат другите луѓе. Внимателно избегнете ги трауматични ситуации. Дури и корисната работа може да се претвори во нешто лошо, па затоа се препорачува:

– Внимателно користете ги кујнските апарати
– Не возете, особено не во алкохолизирана состојба
– Не поминувајте многу време на јавно место

Прочитајте и...  Хороскоп за 13 август: Животот е убав за оние што знаат да го живеат

ВАГА

Петок 13-ти е важен ден за Вагата: нивната рамнотежа може да биде занишана. Проблеми ќе се појават поради фактот што енергетските вампири ќе тргнат во лов по Вагата. Еве како ќе го преживеете денешниот ден:

– Медитација
– Правете го сето она што ве опушта
– Одмор и само одмор…

СКОРПИЈА

Според астролозите, Скорпиите денес ќе бидат ранливи, поради што постои опасност од негативни влијанија. За да спречат потполно исцрпување на внатрешните резерви, Скорпиите можат:

– Намалат комуникација со негативните луѓе
– Не се караат со саканата личност
– Не сфаќаат се при срце

СТРЕЛЕЦ

Стрелецот ризикува да западне во проблеми поради сопствениот ентузијазам. Во потрагата по успехот, претставниците на овој знак можат да настрадаат. Совет од астролозите е да:

– Избегнувајте избрзани одлуки
– Да не се мешате во било каква измама
– Избегнувајте кладење или било каква игра на среќа

ЈАРЕЦ

За Јарците овој ден е најопасен во годината. Судбината му приредила многу негативни изненадувања. Животот може драматично да му се промени под влијание на негативна енергија. Астролозите препорачуваат:

Прочитајте и...  Хороскоп за 13 август: Животот е убав за оние што знаат да го живеат

– Избегнувајте кавги со колегите
– Избегнувајте барање на нови приходи
– Избегнувајте непристојни понуди и избрзани заклучоци

ВОДОЛИЈА

Астролозите ја предупредуваат Водолијата: на овој петок 13-ти може да ви се случат промени од кои нема да имате корист. Можна е расправија со саканата личност. Еве како ќе ги избегнете негативните работи:

– Не се навредувајте со другите
– Нестабилните расправии, решете ги на мирен начин
– Не реагирајте под стрес и не се потпирајте на мислењето од мнозинството

РИБИ

Желбата да побегнат од проблемите може Рибите да ги доведе до големи последици. Денес астролозите советуваат Рибите да ги размислат своите животни цели. Игнорирањето на проблемите нема да помогне во решавањето на истите. Еве како да го преживеете овој ден:

– Не живејте во илузии
– Не користете алкохол
– Не покажувајте слабост

Овој петок 13-ти може најдобро да се преброди доколку се „наоружате“ со позитивни емоции.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат