Петмина убиени во ноќен клуб во Бразил

Пет лица загинаа, а четворица се тешко повредени при пукање во ноќен клуб во јужен Бразил, јавуваат денеска локалните медиуми.

Пукањето се случило кога група вооружени лица упаднале во еден клуб во градот Мостардас и почнале да пукаат кон гостите и вработените.

Напаѓачите носеле качулки, а пред да избегаат, ги собрале паричниците и мобилните телефони на жртвите. Полицијата соопшти дека ниту една од жртвите немала криминално досие.

Прочитајте и...  Вучиќ до Милановиќ: Да ја бакнам земјата пред вашите стапала? Не ми паѓа на памет

Прочитај повеќе

Трамп: Гренел ќе остане задолжен за дијалогот меѓу Белград и Приштина бидејќи е многу добар во таа работа

Слободен печат

Албанската опозиција го поддржува протестот на Мета

Слободен печат

Убиен лидерот на Ал Каеда во Јемен

Слободен печат

Уапсени се двајца скопјани при заплена на 12 килограми хероин на влез во Црна Гора (ФОТО)

Слободен печат

Мета: Одбраната на Уставниот суд е црвена линија на секој чесен и одговорен Албанец

Слободен печат

Израел убиле Палестинец, по што следела одмазда од 20 ракети

Слободен печат

Остави Коментар

петнаесет − 8 =

Прочитај повеќе

Стапува во сила забраната за увоз и извоз на отпад за согорување меѓу Северна македонија и Бугарија

Слободен печат

СЗС: Вучиќ повторно го потврди неуспехот на својата политика на Косово

Слободен печат

Што претставува „плус, плус“ планот на Ахтисари?

Слободен печат

Спасовски изрази сочувство до семејството на загинатите деца во Романовце

Слободен печат

Асанж и претставници на американската Влада утре ќе се соочат во лондонскиот суд

Слободен печат