18.8 C
Скопје

Петмина тешко повредени во сообраќајка во Чаир

Синоќа на скопскиот булевар „Словенија” се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф” со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(23) од Скопје и патничко моторно возило„фолксваген голф” со скопски регистарски ознаки, управувано од И.З.(38) од Скопје.

По незгодата учесниците се пренесени во Градската општа болница „8-ми Септември” и Комплекс клиники„Мајка Тереза” каде на возачот И.З. и возачот Б.Н. како и на неговите сопатници Е.Р.(21) од Скопје и Е.Е.(20) им биле констатирани повреди, додека на сопатникот М.М.(22) му биле констатирани тешки телесни повреди. На местото на настанот извршен е увид од СВР Скопје.

Поврзани вести

180 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Прилепчанецот Ајровски доби притвор откако во камионот што го управувал беа откриени 324 килограми кокаин

МИА Агенција

Изгоре камион кај Струмица

Слободен печат

Битолчанец осомничен за недозволена трговија со дрога

100 санкции за непрописно вградени „фолии” и светлосни и звучни уреди во возила

Слободен печат

Во Тетово апел до граѓаните да се воздржат од пукање на свадби

Слободен печат

Остави Коментар