Петмина Тајванци нападнале полицаец во Скопје

фото: Слободен печат/ Драган Митрески

Во попладневните часови на 9 мај во прифатниот центар за странци во Скопје пет лица од Тајван физички нападнале полициски службеник.

Од МВР кратко информираат дека полицаецот извршувал службени дејства во моментот на инцидентот, а полицијата работи на расчистување на случајот.

Видео на денот