ПЕТИЦИЈА ЗА НОВО СЦЕНАРИО: РАЗОЧАРУВАЧКИ КРАЈ на најгледаната серија на сите времиња?!

Емитувана е последната епизода од „Игра на тронови“, но според реакциите на фановите низ светот, тие воопшто не се задоволни од завршетокот на приказната.

Незадоволството на фановите кулминираше со претпоследната епизода, што резултираше со петиција на сајтот change.org, во која фановите бараат да се пресними целата последна сезона и да се ангажираат способни сценаристи.

Интересно во целата приказна е што дури ниту книгите на Џ.Р.Р. Мартин не се довршени и дека голем дел од епизодите беа „препуштени“ токму на продукцијата. Извршните продуценти Дејвид Беноа и Д.Б. Вајс на тоа имале да кажат:

„Ако знаете подобро, напишете го вие сами“, сметаат тие и побараа од фановите да дадат идеи или самите да го напишат крајот.

Прочитајте и...  ВЕЧНА ИНСПИРАЦИЈА: Најубавите цитати од Лујза Хеј, кога ќе му кажете „да“ на животот, и животот ќе ви каже „да“

Писателот Џ.Р.Р. Мартин, свесен дека приказната се одвои од неговата книга, смета дека не било лесно да се гледа како ликовите се претвораат во нешто друго. Тој го паузирал пишувањето за да може да работи на серијата.

Оние кои веќе ги имаат прочитано книгите знаат точно во кој момент приказната во серијата се одвои од книгата. Веројатноста одново да се снима последната сезона е многу мала, речиси еднаква на нула.

Прочитај повеќе

Боли глава од оваа сума: Погледнете за колку пари Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Владо Георгиев наполни 44 години, а има само една желба која не се однесува на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Семјуел Л. Џексон го навреди Трамп: Невозможно е тој се*ко да е скриен во подрум!

Васко Спасоски

Луна пред татко ѝ ги покажа голите гради, а нему му падна доста непријатно (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бикините на Памела Андерсон и стојат многу подобро отколку на 20 годишни девојки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Таа беше прогласена за најубавата жена во светот, но фановите сепак сметаат дека имала мала помош: Бела Хадид повторно критикувана поради естетските зафати (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деструктивната љубовна приказна на Жорж Санд и Фредерик Шопен, најголемата љубов на композиторот била неговата најголема рана

Слободен печат

Тридневна детоксикација – Исчистете го телото од наталожените отрови, а истовремено изгубете и неколку килограми

Слободен печат

Стил на неделата: Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик во гимназијата „Корчагин“

Ј.К.Д

Уживајте во малку поинаков вкус – Солена дипломат торта

Слободен печат

Разговор со Стефанија Насеска, модна дизајнерка која шири љубов: Јавните личности треба да имаат повеќе доверба во дизајнерите

Јасмина Кантарџиева Димков

Алергичните да се чуваат од овие билки!

Слободен печат