18.8 C
Скопје

Пет лица тешко ранети во пукање во Луизијана

Засега не е познато кој е одговорен за пукањето. Локалните власти јавуваат дека хоспитализираните лица имаат повреди опасни по животот.

Пет лица се примени во болница откако биле  тешко ранети при пукање во продавница за алкохол во Шревепорт, во американската сојузна држава Луизијана, соопшти синоќа телевизискиот канал КСЛА, партнерски поврзан со телевизијата  Си-Би-Ес.

Засега не е познато кој е одговорен за пукањето. Локалните власти јавуваат дека хоспитализираните лица имаат повреди опасни по животот.

Четири од нив биле надвор од продавницата за алкохол, на авенијата Херн, во Шревепорт, додека едно лице било во продавницата кога се случило пукањето, се наведува во  извештајот на полицијата.

Единаесет полициски единици пристигнале на местото на инцидентот, што се случил околу 21 часот по локално време синоќа.

Поврзани вести

Директорот на руско разузнавање тврди: Сталин ја нарекол дезинформација пораката дека Германија е подготвена за напад врз СССР

Слободен печат

Шест француски војници и четири цивили ранети во напад со автомобил-бомба во Мали

Слободен печат

Вакцината на кубанските експерти покажала ефикасност од 92,28 отсто

Слободен печат

СЗО: Повеќе од половината сиромашни држави во светот немаат доволно вакцини против ковид-19

Слободен печат

Во Италија од идната недела се укинува носењето заштитни маски на отворено

Слободен печат

Предградие на Чикаго погодено од торнадо

Слободен печат

Остави Коментар