Пет хороскопски знаци ќе ја сретнат љубовта на својот живот овој јули

Фото: Pexels / Mateus-Souza

Од 1 до 6 јули на небото ќе се формира еден од најромантичните транзити во годината – секстил помеѓу Венера во Рак и Марс во Бик, кој традиционално носи усогласување на односите и флертувањето кај паровите.

За многумина ова може да стане судбоносен период, бидејќи на 5 јули ќе има нежна млада Месечина во Ракот, што ќе ја симболизира емоционалната удобност и желбата буквално да се потопите во врска. Еве на кои пет хороскопски знаци најмногу ќе влијае, пишува „Атма“.

Рак

Младата месечина е во вашиот знак, што значи дека можете да запознаете нова љубов и, најверојатно, личноста може да биде од странство или поврзана со обуки.

На пример, тој може да испадне дека е учител, адвокат или да дојде кај вас на стажирање или можеби ќе направите заеднички проект. Овој месец ваквите средби имаат можност да продолжат сериозно.

Јарец

Младата Месечина на 5 јули и транзитот на Венера се случуваат во вашиот љубовен сектор, па многу лесно би можеле да запознаете некој посебен.

Интересно е што во вашиот случај иницијативата може да потекнува од таа личност, односно да ве поканат на состанок преку кореспонденција или да се сретнете за некои правни работи. За оние Јарци кои се во сериозна врска, јули би можел да донесе продлабочување на врската. Тоа е поврзано токму со вашата емоционална состојба, како да сакате длабочина во дијалозите и разговорите.

Бик

Вашиот владетел Венера ќе биде во секторот за состаноци, но Марс ќе биде во вашиот знак – па, најверојатно ќе имате огнен обожавател.

Но, ако сте маж, тогаш кај вас може да се појави поголема потреба за акција и ќе сакате да покажете поголема иницијатива. Ако сте подготвени да се втурнете во нежности, тогаш јули е буквално создаден за тоа. Најверојатно, ќе најдете личност која ќе ве интересира токму поради тоа што ќе имате незаборавни емоции со неа.

Лав

Венера ќе се движи низ вашиот сектор на тајни, каде што е младата Месечина на 5 јули – најверојатно ќе се појави нов обожавател во вашиот живот, но врската засега ќе биде тајна или нејзиниот развој ќе се одвива во онлајн разговори.

Најверојатно нешто ќе се промени до 13 јули. На овој ден Венера во Лав наспроти Плутон во Водолија може да донесе многу интензивен состанок.

Овен

Венера го започнува својот транзит низ вашиот љубовен сектор на 13 јули, па подгответе се да запознаете личност која ќе ги разбуди сите можни чувства кај вас.

Интересно, на 14 јули, Месечината ќе го следи јазолот на минатото во Вага, може да сретнете личност која ве потсетува на некој од минатото или пак ќе се разгори страста кон некој од вашите поранешни.

За Овните кои не планираат да размислуваат за минати партнери, поради спојувањето на Марс и Уран од 15 до 16 јули, постои шанса за состанок што ќе ви го преврти светот.

Можеби го сметате ова за случајно или пријателско познанство, но тоа може да доведе до необични последици.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот