Пет главни модни комбинации за ова лето! (ФОТО)

Пролетта е дефинитивно годишно време на кое најмногу му се радуваме поради првите топли денови, а со оглед на тоа дека не успеавме да одиме во шопинг по нови работи поради карантинот, за главни аутфити оваа сезона потребни се оние кои сме сигурни дека веќе ги имате во плакарот, пишува „Cosmopolitan“.

Акцентот ова лето ќе биде на здолништата во секакви варијанти и класичните маици. Тоа секогаш е непогрешлив избор, како и панталоните со широк крој во комбинација со кошула.

Погледнете ги едни од најинтересните стајлинзи за високите температури и пронајдете ја вашата инспирација.

View this post on Instagram

Paris memories 💜

A post shared by Laura Jade Stone (@laurajadestone) on

View this post on Instagram

One big smile 😁 ahh I miss this day!

A post shared by Laura Jade Stone (@laurajadestone) on

Прочитајте и...  Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка - Како правилно да ја солиме храната?

Прочитај повеќе

Неразбрана од општеството, била среќна кога нашла луѓе подеднакво несреќни како неа, од 29 години велела дека е вдовица, а се смета за најталентирана глумица на сите времиња

Слободен печат

Валентина Сампаио е првиот трансродов модел во угледниот „Sports Illustrated“ (ФОТО)

Слободен печат

Првиот возач на автомобил во светот била жена, возела 106 километри со брзина до 40 км на час

Слободен печат

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат

Овој домашен спреј против комарци неверојатно делува, а се прави само од две состојки

Слободен печат

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Билките и фенг шуи: Некои ни носат среќа, други богатство, трети љубов…

Слободен печат

Што сè може да ја оштети вашата коса, а не сте свесни за тоа

Слободен печат

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Слободен печат

Многумина велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Слободен печат

За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат

„Смета дека парите може подобро да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Слободен печат