Песочна бура „бришe“ се пред себе во Австралија (ВИДЕО)

Снимките се направени во неколку градови во областа Нов Јужен Велс.

Песочна бура со неверојатно голема брзина се приближува во неколку австралиски градови, а за тоа говорат и повеќето видео-снимки и фотографии кои се објавени на социјалните мрежи.

Снимките се направени во неколку градови во областа Нов Јужен Велс. Песочните бури во тие градови денот го претвориле во ноќ, а некој од граѓаните снимиле како изгледа да се живее во такво невреме.

Прочитајте и...  Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Прочитај повеќе

ПУКОТНИЦА ВО САД: Пет лица се убиени во пиварница во Милвоки, напаѓачот се самоубил

Слободен печат

Димитров: Без Западен Балкан не може да биде возможна целосна, просперитетна и стабилна Европа

Слободен печат

Претседателите на Словенија и Хрватска се договорија за интензивно решавање на проблемите меѓу двете земји

МИА Агенција

Се чекаат тестовите за присуство на коронавирус на уште едно лице кое дошло од Рим

Слободен печат

Потпретседателката на Иран е заразена со коронавирус

МИА Агенција

Еден авионски билет е поевтин од кафе во Кина

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се испитува дали мигрант од Авганистан е заразен со коронавирус во Албанија

МИА Агенција

Филипче: Во домашна изолација се 12 лица, меѓу кои две деца

Слободен печат

И коронавирусот во предизборна кампања

Гласини ги исплашија Бугарите: Повеќе не веруваат во левот, масовно купуваат евра

МИА Агенција

Лукашенко: Белорусија се принудува на интеграција со Русија

Слободен печат

Чулев: За 7 до 10 дена ќе пристигне првата пратка со патни исправи

Слободен печат