Песната со која Брајан Адамс го освои светот: Дванаесет седмици беше број еден на листите! (ВИДЕО)

Со песната (Everything I Do), I Do It For You, Брајан Адамс влезе во историјата на музиката, кога синглот беше рангиран број 1 на листата на врвни синглови во Обединетото Кралство – 12 недели по ред. Таа беше снимена на денешен ден во 1991 година.

Песната беше првиот сингл од неговиот шести студиски албум Waking Up the Neighbours, а потоа беше дел од музиката за филмот Robin Hood: Prince of Thieves.

https://www.youtube.com/watch?v=vFD2gu007dc

Синглот беше продаден во 15 милиони примероци ширум светот, со што стана најуспешната песна на Адамс, како и еден од најпродаваните синглови на сите времиња.

Таа освои една и беше номинирана за четири Греми. Во трката за Оскар, таа беше номинирана во категоријата најдобра песна.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Премиерата на филмот за Арета Френклин одложена за летото 2021 година

Поврзани вести

ВИДЕО: Општа тепачка на летот за Порторико: Жена предизвика тепачка поради кавга околу заштитните маски

Слободен печат

Никол Португалски провоцира: Дали пораките и фотографиите од нејзиниот Инстаграм се упатени кон Бред Пит?

Слободен Печат

ФОТО: Таа е една од омилените дами во Холивуд, а нејзиниот љубовен живот секогаш интригира – Можете ли да ја препознаете славната актерка?

Слободен печат

ВИДЕО: Селин Дион ја доби својата прва филмска улога

Слободен печат

Никол Кидман: „Не сакам моите деца да користат Инстаграм бидејќи и јас не го разбирам“

Слободен Печат

Остави Коментар