Пешева од „Анима Мунди“: Стапката на усмртување на кучиња ќе биде висока (ВИДЕО)

Радмила Пешева од „Анима Мунди“ даде куса изјава за „Слободен печат“, каде вели дека остануваат на својот став и не се согласуваат со програмата на Градот, а вечерва во Советот на Град Скопје ќе ги изнесат своите аргументи.

-Стапката на усмртување на кучиња ќе биде висока, ќе се усмртуваат кучиња кои се позитивни на болести кои воопшто не се опасни по човековото здравје- вели Пешева.

Во Советот на Град Скопје вечерва се одржува презентација и дискусија по повод програмата за работа на Јавното претпријатие „Лајка“.

Прочитајте и...  Филипче: Иван е добро, следува најважниот период од неговото закрепнување

Прочитај повеќе

Сименсон: Излезот на САД од СЗО е незамислив

МИА Агенција

Зоран Рујак, археолог: И покрај обемните истражувања, постои потреба од доистражување на Цареви кули

МИА Агенција

Хан: Западен Балкан и припаѓа на Европа

МИА Агенција

Првпат ниту еден новозаразен од Ковид-19 во Косово

МИА Агенција

Повторно раст на новозаболени од Ковид-19

МИА Агенција

Полициски час и денеска во државава

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сончево со мала облачност, попладне дожд

МИА Агенција

Кој е посилен од државата?

Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Слободен печат

Кумановци горди на двајцата доктори сограѓани беа дел од тимовите за трансплантација на срце и бубрези

Слободен печат

Протести во Минск против кандидатурата на Лукашенко за шести мандат

Слободен печат

Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Слободен печат