Пешева од „Анима Мунди“: Стапката на усмртување на кучиња ќе биде висока (ВИДЕО)

Радмила Пешева од „Анима Мунди“ даде куса изјава за „Слободен печат“, каде вели дека остануваат на својот став и не се согласуваат со програмата на Градот, а вечерва во Советот на Град Скопје ќе ги изнесат своите аргументи.

-Стапката на усмртување на кучиња ќе биде висока, ќе се усмртуваат кучиња кои се позитивни на болести кои воопшто не се опасни по човековото здравје- вели Пешева.

Во Советот на Град Скопје вечерва се одржува презентација и дискусија по повод програмата за работа на Јавното претпријатие „Лајка“.

Прочитајте и...  Масовно навлегување во Мелиља, мигранти од Африка ја прескокнаа оградата и насилно влегоа во шпанската енклава

Прочитај повеќе

Криминалот сведен на минимум во март поради мерките на ограничувања

Слободен печат

Мал пожар во нуклеарката Пакс во Унгарија

Слободен печат

Папата Франциск формира итен фонд за помош на земјите во развој

МИА Агенција

Мис Англија ја врати круната: Баша повторно работи како докторка додека трае кризата со коронавирусот

Слободен печат

Дали жените со Ковид-19 може да дојат?

Слободен печат

Во овие термини ќе може да се шетаат миленичињата за време на викендот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицаец од Куманово почина од коронавирус

Слободен печат

Владините службеници кои секојдневно патуваа во Скопје од среда ќе работат од дома

Слободен печат

Коронавирусот ги уништува мексиканските картели-цената на дрогата поскапува, бизнисот пропаѓа

Дејан Андоновиќ

Османи: Ако правите масовно тестирање, сите што денеска ќе бидат негативни, утре ќе се движат слободно сметајќи дека не се заразени

Слободен печат

Уништени 3.500 рент-а-кар возила во пожар на аеродром на Флорида (ВИДЕО)

Слободен печат

Борис Џонсон итно префрлен на интензивна нега поради коронавирусот

Слободен печат