Пешак повреден кај Кадрифаково, сообраќајот во прекин

Сообраќајна несреќа се случи на магистралниот пат Штип – Велес кај селото Кадрифаково во која учествувале возило и пешак.

Портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова, за МИА информира дека повредениот пешак во несреќата е хоспитализиран во штипската клиничка болница и лекарите го утврдуваат карактерот на повредите.

Несреќата се случила околу 20.30 часот. Ова се првични информации од терен, повеќе детали се очекуваат по увидот од страна на обвинител и екипа на полицијата.

АМСМ вечерва соопшти дека сообраќајот на магистралниот пат Штип – Велес кај Кадрифаково од 20.40 часот е во прекин во двата правца.

Прочитајте и...  Полицијата привела лице од Ѓорче Петров за нарушување на јавен ред и мир

Прочитај повеќе

Полицијата привела лице од Ѓорче Петров за нарушување на јавен ред и мир

Слободен печат

Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Слободен печат

Немил настан во Делчево: Почина 6- годишно дете по пад од трактор

Слободен печат

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат