10 C
Скопје

Пешак е тешко повреден откако го удрил камион на влезот во Скопје

А.Т. (76) е тешко повреден откако во него утрово удрил камион додека го преминувал булеварот „Александар Македонски” на влезот во Скопје.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, со товарното моторно возило „фолксваген транспортер”, со скопски регистарски ознаки, управувал Е.К. (32) од скопското село Батинци.

Според МВР, А.Т. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза” каде му се констатирани повредите.

СВР Скопје изврши увид на местото на настанот.

Прочитајте и...  Приведени шест лица од Прилеп барани со потерници

Поврзани вести

Приведени шест лица од Прилеп барани со потерници

Слободен печат

Дилер осуден на три години затвор

Слободен печат

Во Велес пријавени две одвоени физички пресметки

Слободен печат

ВИДЕО: Приведени три лица од фабрика за канабис, запленети над шест килограми дрога

Слободен печат

Тешка сообраќајна незгода во Радовиш: Пешак се здоби со телесни повреди

Слободен печат

Трагедија во Неготино, загина тракторист

Слободен печат

Остави Коментар